לצאת לחירות מאזור הנוחות

לצאת לחירות מאזור הנוחות

מדוע איננו משיגות את יעדינו בחיים ומה מונע מאתנו להגשים את עצמנו? מדוע איננו ממצות את מלוא הפוטנציאל שלנו? מדוע אנו מתמידות במה שמכאיב, מפריע או מזיק לנו? מהו אחד המקורות העיקריים לכעסים ולתסכולים בחיינו? התשובה פשוטה: כולנו כלואות בדרך זו או אחרת באזור הנוחות שלנו!

מדובר במערכת של דפוסי התנהגות, תפיסות, אמונות והרגלים המקבעים אותנו בתוכם. הם מגבילים אותנו וחוסמים בפנינו כל אפשרות של שינוי, צמיחה ופריצה קדימה לעבר יעדינו בחיים. האבסורד הוא שאנו בונות ומתחזקות אותם במו ידינו, היות והם מוכרים לנו ויוצרים לנו אשליה קבועה של הגנה ונוחות.

הדבר דומה לאותו משל אודות הפיל הצעיר שקשרו ברצועה לעץ. גם לאחר שנים רבות, כשכבר היה פיל בוגר ורב עצמה שיכול לקרוע את הרצועה ואף לעקור את העץ כולו בתנועה אחת – נשאר עדיין כבול למקומו פשוט כי התרגל להאמין בהיותו מוגבל ומקובע לסיטואציה שאותה הכיר…

להיכנס לסדנה ולצאת מהמגבלה

בסדנה נלמד לאבחן ולזהות את אזור הנוחות שלנו. גם אם הוא חמקמק ומסתתר מאחורי מסווה של מגבלה ממשית או כורח המציאות… נחשוף אותו כאזור הנוחות הסובייקטיבי שלנו – זהו הצעד הראשון לקראת ההשתחררות ממנו בהנחה ואנו באמת מעוניינות (רצון חזק הכרחי כאן) בשינוי מהותי בחיינו.

נבין את המקור למערכת האמונות והתפיסות שלנו ואם הוא בנו או בא מבחוץ. נאתר אזורי נוחות כגון נטייה תמידית לדפוס התנהגות קבוע במערכת יחסים (האם אני תמיד נעשית כעסנית כשלא עושים מה שאני רוצה? האם אני תמיד נמנעת מאינטימיות עקב פחד מהיפגעות? – וכיוצא באלה…).

במסגרת קטנה ונינוחה, בסדרה של ארבעה מפגשים בני שעה וחצי כל אחד, נבצע מגוון של תרגילים בכתיבה ובשיחה, ניעזר בהדגמה אמתית של התהליך עם אחת המשתתפות, ונקבל את הכלים לפרוץ את הגבול ולצאת מאזור הנוחות שלנו גם ללא אירוע קשה ומטלטל מהסוג שגורם לשינוי באופן טבעי.

לפרטים נוספים והרשמה

שם

טלפון

אימייל

שאלות?