תקשורת במערכות יחסים

תקשורת במערכות יחסים

 

אירוני ככל שזה יכול אולי להישמע – דווקא עם הנפשות האהובות, הקרובות והמשמעותיות ביותר בחיינו אנו נוטות לעתים להיקלע לדינמיקה של מאבקי כוח תמידיים ולתקשורת שמחלישה את שני האנשים שבקשר במקום לחזק ולהעצים אותם. מאבקי אימא-ילד, מאבקי אישה-בעל, כלה-חמות… אלה רק דוגמאות אחדות.

הרי גם כשמדובר בדמויות אהובות, כולנו בנות-אנוש ואיננו מחוסנות בפני השפעות האגו, בפני אי-הבנות, בפני פערים והבדלים בתפיסתן של סיטואציות ושל התבטאויות. לכל אדם שפה משלו, עולם פנימי משלו, העדפות, פחדים, משקעים ומטענים משלו ולא פעם נוצרת תחושה מטעה לפיה כשהאחד חזק האחר חלש.

למצוא את הגורמים ולגרום לשינוי

מה גורם למאבקי כוח כאלה להיווצר ולהתגבר? מה מייצר אצל ילדים, למשל, את אותם חוסרים המתבטאים לימים בהתנהגות מתנגדת וכוחנית מולך? אילו "זרעים" בחוויית ילדותם מביאים להתפתחותה של אישיות מרצה, מרוחקת או לקחנית אצלם ומה מאפשר את צמיחתה של אישיות תקינה ובריאה?

מה מייצר אצל בעלך ואצלך את התחושה ששניכם נמצאים באיזשהו סוג של מאבק סמוי ומתמשך? על מה בעצם אתם מתחרים, האם באמת כשאחד "מנצח" השני "מפסיד”? מה גורם לחמותך לראות בך איום ומה גורם לך לראות בה אותו דבר? על שאלות כגון אלה ורבות אחרות נלמד לענות, ונחשוף אמתות חשובות.

חשיפת מנגנונים אלה, הנמצאים בבסיסה של כל מערכת יחסים, מהווה בסיס ללמידת הכלים שיאפשרו לך לצאת מהפינות אליהן מצאת את עצמך נשאבת שוב ושוב לאורך השנים. כלים ייחודיים אלה יעזרו לך לייצר דינמיקה חדשה ואחרת בקשרים שבחייך ולבנות תקשורת בונה, חיובית ומאפשרת. כזו שמעצימה את כולם.

במסגרת קטנה ותומכת, בסדרה של ארבעה מפגשים בני שעה וחצי כל אחד, נבצע תרגילים מגוונים בכתיבה ובשיחה, ניעזר בהדגמה של תהליך אמתי עם אחת המשתתפות, ונקבל את הכלים לחולל את השינוי ולשבור את דפוסי המאבק הרגילים לטובת צורת תקשורת אחרת וכתוצאה מכך – צורת קשר אחרת.

אלה הן "סדנאות הדגל" העיקריות אותן תוכלו לעבור בהנחייתי. פרט להן, לבחירתך מגוון של סדנאות שונות אשר "נגזרות" מהן.

כל אחת נוגעת בפן אחר של חיינו עם עצמנו ועם האנשים שסביבנו. לכל סדנה דגשים משלה וכלים, תהליך ושיטת עבודה ייחודיים לה.

את מוזמנת ליצור קשר ולקבל פירוט מלא אודות כולן. נשתמע…

לפרטים נוספים והרשמה

שם

טלפון

אימייל

שאלות?