אודות

screenshot.75טיפול זוגי בשיטת אורה כהן | כי זוג זה הרבה יותר משניים

קשר בתקשורת או קצר בתקשורת?

 

אומרים שזוגיות טובה ונישואים מספקים הם המפתח לחיים טובים. אולם לפעמים, אפילו הערכה גדולה אינה מספיקה כדי לשמור על זוגיות טובה ולהמשיך יחד בלי לפרק את החבילה. מה לעשות, החיים מעמיסים עליכם לחצים ועומסים, השגרה שוחקת, הילדים שואבים מכם כל טיפת אנרגיה… והרי כל אחד משניכם הוא לא רק חצי-זוג אלא גם עולם ומלואו בפני עצמו – עם זווית ראיה משלו על הדברים, עם שפה משלו, רגשות, כמיהות, חששות… לעתים אפילו עם הכוונות הטהורות והטובות ביותר, נוצר קצר קטן בתקשורת שמוביל לקושי גדול בקשר. ממש כמו כדור שלג, קשה יותר לבלום אותו ככל שהוא מתדרדר.

לפני שמרימים ידיים, פוקחים עיניים

 

רגע! לפני שאתם מתייאשים, מפרקים את החבילה ומוותרים על כל הטוב שלו קיוויתם ביחד – חכו. טרם נאמרה המילה האחרונה. יש כלים בדוקים ויעילים שיעזרו לכם לרדת אל שורשי הקונפליקט, להבין את הבדלי הגישות, את פערי הציפיות, את מוקדי הקושי הגלויים והסמויים – ולנטרל אותם. יש דרך לעבור מדינמיקה של זה מול זו לדינמיקה של יחד, לדו-שיח משתף פעולה ופרודוקטיבי. אפשר לשנות את התקשורת ולהציל את הקשר.

כדי ליצור שינוי – צריך טיפול שונה

 

כדי לתקן ולשקם את הקשר דרוש טיפול מעמיק, רציני, ייחודי ורב-תחומי. טיפול המשלב אלמנטים מהפסיכולוגיה יחד עם אלמנטים רוחניים. טיפול המתייחס לדברים שבגוף ובנפש כמקשה אחת ונוגע בהשפעה ההדדית שביניהם. טיפול בגישה הרואה אתכם כשלם על כל אינספור המרכיבים, התפיסות, האמונות והגוונים מהם אתם בנויים – ויודעת איך לעבוד עם כל אלה כדי ליצור שינוי אמתי ועמוק. הרי זוג מורכב משני בני אדם שונים. לכן כל קושי זוגי בסיסו במצוקה אישית פנימית של מי משניכם – שבהיעדר המענה הנכון מתעצמת ומופנית כלפי האחר. יש להבין ולנתח דפוסים אלה לעומק כדי לדעת כיצד לשנותם מן השורש.

ניסיון ייחודי, ידע ייחודי – שיטה ייחודית

 

מתוך התובנות האלה בניתי את שיטת הטיפול הייחודית שלי. השיטה מתבססת על הידע המקצועי הרב-תחומי שרכשתי יחד עם הניסיון המעשי שצברתי במהלך למעלה מ-15 שנה. בשנים הרבות האלה השתלמתי במגוון שיטות טיפול שונות המשלימות זו את זו וכן עשיתי דוקטורט בתחום השפעת הטיפול הזוגי על שביעות רצון בנישואין (לקורות חיי ולפירוט ההכשרות שעברתי לחצו כאן). הבנת החומרים שמהם בנויה זוגיות טובה זו המומחיות שלי.

הקצב שלכם, הקשב שלכם, – הקשר שלכם

 

בין אם אתם זקוקים רק לסיוע ממוקד בן מפגשים בודדים שתכליתו ספציפית כגון קבלת החלטה חשובה, ובין אם אתם חשים שהקשיים עמוקים ויידרשו מספר חודשים כדי לשנות את התמונה – אשמח לערוך עמכם פגישת היכרות ולבדוק כיצד ניתן להפוך את המשבר להזדמנות: לצמיחה הדדית ולהתפתחות של רובד חדש, ממלא ומספק בקשר. באווירה אישית נעימה, פתוחה ותומכת, נתחיל יחד במסע חווייתי שבסופו מחכה לכם פרס יקר מפז: אתם! ובכן, נצא לדרך?

 

אודות ד"ר אורה כהן

 

ד"ר אורה כהן היא מומחית לפסיכולוגיה של המשפחה, שמאחוריה יותר מ-15 שנות ניסיון כמטפלת אישית וזוגית. במקביל, מנחה אורה סדנאות לנשים בתחומים כגון העצמה, התפתחות ותהליכי שינוי. לאורה תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה של המשפחה מטעם אוניברסיטת יורק, ודוקטורט מטעם אותו מוסד בנושא "השפעת הטיפול הזוגי במערכות יחסים בנישואים שניים. הקורס, שהנו ייחודי וראשון מסוגו בישראל,  מבוסס בעיקר על עבודת דוקטורט זו. בנוסף, אורה הנה בוגרת מכון "שינוי" בפסיכותרפיה ומכון לני רביץ בתחום הגשטאלט. לצדה של אורה, ירצו בקורס גם מרצים אורחים מהשורה הראשונה בתחום הפסיכולוגיה החיובית בישראל.

לפרטים נוספים והרשמה

שם

טלפון

אימייל

שאלות?